Hala Sorularınız mı var? Şimdi ara!

Ücretsiz Danışmanlık

+90 (850) 885 07 35

Polonya'da üniversite okumak için ne gerekli?

Polonya üniversitelerine kabul edilmek için gerekli tek şey: Lise diploması! YÖK denkliği sizin için önemli değilse sadece Lise diplomanızla Polonya'daki üniversitelere kayıt olabilirsiniz. Üstelik liseden mezun olduğunuz alan, Polonya'da istediğiniz bölüme kayıt yaptırmanıza da engel değildir.

Polonya'da hangi bölümler okunabilir?

Polonya'da hangi bölümler okunabilir? Polonya'da En Çok Tercih Edilen Bölümler Tıp. Diş Hekimliği. Eczacılık. Psikoloji. İnşaat Mühendisliği. Makine Mühendisliği. Bilgisayar Mühendisliği. Mimarlık.

Polonyada okumak kaç TL?

Polonyada okumak kaç TL? Polonya'da hem eğitim ücretleri hem de konaklama ve yaşam giderleri oldukça ekonomiktir. Polonya üniversiteleri yıllık eğitim ücretleri 3.000 – 4.500 Euro civarındadır. Eğitiminizi yerel dil Lehçe olarak almayı tercih ederseniz bu ücretler 1.000 Euro'ya kadar düşebilmektedir.

Polonyada öğrenciler çalışabilir mi?

Polonyada öğrenciler çalışabilir mi? Polonya'da okuyan yabancı öğrenciler part-time çalışma iznine sahip oluyorlar ve mezuniyet sonrası geçici yerleşim izni alıyorlar. Polonya bu yerleşim iznine veren tek AB ülkesi . Öğrenci çalışmaya başlaması durumunda da geçici oturum iznini çalışma ve oturum iznine çevirebiliyor.